avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 895 soluții astăzi
Forum Activitate andradazz

Activitate andradazz

am fost la primarie,la autoritatea tutelara si miau spus ca ei nu elibereaza asa ceva ca pot merge doar cu acea curatela.acum nu stiu ce sa fac mie frica sa nu ma intoarca de la vama..ce ma sfatuiti?
multumesc ca mi ati rasp atat de repede.deci am nevoie de adeverinta de la primarie sa parasesc tara cu minorul.din cate vad se poate si cu c.i. a minorului pt ca nu as vrea sa mai pierd timpul cu pasaportul mai am doar o zi la dispozitie.credeti ca pot primi intro zi adeverinta asta de la primarie?marti e plecarea.va multumesc inca odata!o zi buna in continuare!
buna seara! am o problema!vreu sa plec cu fratele meu in grecia in vacanta.eu sunt majora el are 14 ani impliniti.parintii nostrii sunt decedati.eu am de la primarie o curatela in care se specifica ca ii reprezint interesele in caz de nevoie si ca ma ingrijesc de el.pot pleca cu el?are nevoie de pasaport?eu mai am nevoie de cazier?sau mai am nevoie de alte acte?va rog sa ma ajutati!va multumesc anticipat!
Răspuns la discuția scoaterea minorului din tara
buna seara!am si eu o nelamurire in legatura cu acest subiect: vreau sa plec cu fratele meu in vacanta in grecia,parintii nostrii sunt decedati asadar eu am fost numita curatotul lui.am de la primarie o curatela in acre este specificat doar ca eu ii reprezint interesele in caz de nevoie si ca ma ingrijesc de persoana lui.pot pleca cu el cu aceatsa curatela?mai am nevoie de alte acte?care anume?sau ce trebuie sa fac?va rog sa ma ajutati este urgent!va multumec anticipat!(imi cer scuze daca am facut vreo greseala sete prima data cand scriu pe un forum)