avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 523 soluții astăzi
Forum Activitate sarina

Activitate sarina

Da, am ...doar ca nu e foarte comunicativ......plus ca din ce am auzit ar trebui ca de acum inainte sa caut un avocat specializat in firmele de asigurari. Va rog foarte mult ajutati-ma !!!
In acest an mama mea a avut un accident de masina, pe trecerea de pietoni...nu am reusit sa ne intelegem cu cel ce a provocat accidentul prin urmare am urmat calea legala....am castigat procesul, instanta s-a pronuntat cu privire la pedeapsa faptuitorului si despagubirile materiale si morale, despagubiri ce trebuie platite atat de cel ce a produs accidentul cat si de firma de asigurari.Pana aici parca n-a fost greu, dar mai departe nu stiu incotro sa apucam.Firma de asigurari a facut recurs, am inteles ca trebuie sa facem si noi, nu stiu de ce...si mai trebuie sa deschidem un proces in care sa ne constituim parte civila, acum ar trebui sa cautam un avocat specializat pe firmele de asigurari sau mergem in continuare cu acelasi avocat ???? Va rog ajutati-ma, e prima data cand aud despre asemenea lucruri( iar parerile din jur sunt diverse) ..... si nu prea stiu care ar fi urmatorii pasi.Multumesc!!!
#-o






















Răspuns la discuția Nota de rebut/PV casare
comisia poate fi aceeasi la inventariere si la casare???
Răspuns la discuția inventariere
[quotva rog ,daca puteti sa-mi dati modele de listede inventar. va multumesc!