avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 969 soluții astăzi
Forum Activitate Gaby02

Activitate Gaby02

Va multumesc foarte mult pentru raspuns... Intre timp, am fost la politie si am facut plangere deoarece nu-l mai suportam. Plus ca, dandu-se drept prietena lui, incepuse sa ma ameninte prin mesaje ca va veni peste mine la birou si ma va parui etc...etc... Am scos toate mesajele pe care le mai aveam de la el unele care aveau tenta sexuala si cele in care eram amenintata si le-am atasat ca "probe" la plangere. Acum astept in ce fel se va implica politia, daca se va implica...
Buna ziua,

Am si eu o problemuta de ceva timp, mai exact de anul trecut.
Un coleg de servici, caruia ii place de mine ma hartuieste... psihic sa zic asa. Nu va ganditi va rog ca este vreo copilarie pentru ca nu este. Toata aceasta treaba a inceput de cand domnu7l respectiv a fost refuzat, iar eu am inceput o relatie. Din acel moment au inceput tot felul de mesaje si apeluri de pe diferite numere de telefon in care se aduc jigniri la adresa mea sau a prietenului meu. Mi-am schimbat chiar si numarul de telefon, dar a facut rost si de acesta. Acum imi trimite mesaje pe acest numar in continuu pana la ore destul de tarzii, dar numai in zilele cand stie ca sunt impreuna cu prietenul meu. In fata colegilor mei vorbeste foarte urat despre mine, in fat sefilor incearca tot timpul sa ma discrediteze... de cateva ori si-a dat demisia pe motiv ca asistentul manager (adica eu) il hartuiesc daca nu ma insel.
Intrebarea mea este urmatoarea: il pot da in judecata pentru hartuire? Daca da, ce sanse am sa fiu luata in seama?
Va rog din suflet sa raspundeti pentru ca simt ca cedez psihic.
Va multumesc anticipat