avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 726 soluții astăzi
Forum Activitate jogeorgejo

Activitate jogeorgejo

Răspuns la discuția calcul reabilitare judecatoreasca
Conform noului C.pen. adoptat prin legea nr.286 /2009, aplicabil din 24 iulie 2010 - 4 ani de la data cand a luat sfarsit executarea pedepsei principale... Mentionez faptul ca dupa acest nou cod nu se mai adauga + jumatate.....etc, si subliniez ca este vorba de executare si nu expirare.....cum mai sus se mentioneaza sub formula ,, CORECT"
si totusi avem un cod caen:11009 consiler si consultant juridic;-242103-consilier juridic;-242102 jurisconsult;
In Drept L514/2003 privind organizarea si exercitarea profesiei de consilier juridic..valabil pentru cod 242103..cred
In Fapt-Angajatul in post de jurist cu contract de munca la societatea X si cu o imputernicire o poate reprezenta in fata Instantei...salariu merge neconditionat de taxe ale castelor.Intrebarea de ce sa devin consilier juridic?sa dau taxe?
puteti sa va luati voi insigne si legitimatii,va pot face si eu mai frumoase cu un vultur plesuv..imi trimiteti bani in contul...xx222...glumesc... nu uitati ca sunt incepator dar rau.Concret daca merge ,,las-o ma ca merge asa"
Va felicit pentru insigne dar eu tot nu sunt lamurit. si raspund,,Juristii nu sunt obligati sa se inscrie in CCJ"
si personal le consider distincte.....dar este corect ei pot bla bla asociatii art.5 L.514/2003
Parca era vorba de Jurist nu de Consilier Juridic....considerati acelasi lucru???ce tot citati din L.514/2003
mai vb.
Incepator.jogeorgejo