avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 967 soluții astăzi
Forum Activitate Tepes

Activitate Tepes


Va multumesc pentru raspuns.
Tepes
Sub pretextul ca trebuie sa dau o declaratie ca nu am nici o pretentie daca as avea vreo problema de sanatate in timpul utilizarii aparatelor din sala de fitness, mi se cer datele personale si nr de telefon. Mi se pare dubios sa-mi dau aceste date unor persoane necunoscute care au infiintat un SRL si acum si-au pus camere video si cer si buletinul clientului. Au dreptul sa faca asa ceva ? Exista vreo lege care le permite sa ceara datele confidentiale ? De unde stiu eu ca datele mele nu ajung la cine stie ce borfasi care falsifica acte, de exemplu ?
Va multumesc
Avem un pesionar in bloc care are pretentia sa mearga neaparat in linie dreapta de la scara blocului pina la tomberoane.
Uneori trebuie sa ocoleasca vreo masina legal parcata. Omul nu are permis de conducere , se supara pe masina si ia masuri. Uneori arunca resturi de mincare de la etajul 7 unde sta, alteori lipeste afise jignitoare pe geamul masinii. Mai nou a trasat pe jos, cu vopsea alba, un fel de marcaj rutier unde sa nu parcheze nimeni. Si eu am beneficiat de tratamentul domniei sale.
Sunt curios daca ar pati ceva daca i-as face o reclamatie la Politie sau faptele sunt prea marunte pentru a fi sanctionate?

Va multumesc.