avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1963 soluții astăzi
Forum Activitate werbung

Activitate werbung

va multumesc
dar nu a fost nicidecum asa, nimic legat de disciplina
nimic scris, nimic semnat, am fost anuntat verbal cu aproximativ 2 saptamini inainte ca de la 1 iulie urmeaza sa nu mai vin la serv.
am lucrat intr-o firma de distributie si la 1 iulie am fost data afara pe motiv ca se reduc cheltuielile, ca treaba nu mai merge, bla,bla.totul s-a facut verbal, fara demisie din partea mea, fara nimic scris din partea lor.au trecut 2 luni si jumatate si eu nu am nici acum cartea de munca.ce pot face in acest caz?
ok, multumesc mult.
dimpotriva, va multumesc pt raspunsurile prompte si pt rabdare, nu dvs m-ati enervat.
dar as prefera sa platesc sa se ocupe cineva, ma scot din minti facutul si plimbatul de hirtoage precum si statul pe la cozi...

#-o
pfff...exista firme care fac asta?
am, fireste, statutul de cind am infiintat firma dar el contine obiectul de activitate actual, pa care vreau sa-l schimb.
ce n-am inteles eu este: trebuie ca EU sa-l rescriu? sa trec in el noul obiect de activitate?este un act oficial, stampilat pe care l-am primit de la firma de avocatura care s-a ocupat de infiintarea firmei acum ceva ani.
multumesc mult dar n-am inteles mai nimic...
pe care o concep eu sau exista formular tipizat?