avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 794 soluții astăzi
Forum Activitate blackmagnum

Activitate blackmagnum

Va multumesc mult ...kiar azi voi contacta un avocat sa faca ce e necesar...Va multumesc inca o data...stima si respect
deci sa inteleg ca ce am facut eu e "apa de ploaie",agentu care sa ocupat de problema mea a zis sa vin maine dimineata la sectie ca ma voi intalni cu un politist de proximitate sau ceva de genu...or cum nu stiu ce va fi maine si ce rezolvare va aduce toata treaba asta si am inteles ca o va chema si pe ea sa dea declaratie ...cineva mi-a zis sa merg la un avocat si sa cer sa inainteze ordonantza presidentiala sau asa ceva pentru am primi dreptu sa pot lua si eu fetita macar o oa ca din spusele agentilor de politie de la sectia la care am fost mi-au zis ca am acest drept de 2 ore ... deci totusi trebuie sa angajez un avocat chiar daca nu vreau sa inaintez actiune de divort?

multumesc cellor care mi-au raspuns
:(
Buna.
Am 25 de ani si sotia 22 de ani suntem casatoriti,avem o fetita de un an jumate, pana acum am locuit impreuna cu sotia si fetita la parinti mei.Pe parcurs au aparut divergente intre mine si sotia mea deoarece nu-i mai convenea situatia de acasa si s-a hotarat sa se mute la mama ei impreuna cu fetita.Intrebarea mea este cum as putea sa iau si eu fetita macar 2-3 ore pe zi sa-mi petrec timpul cu ea, sotia neacceptand sa mi-o dea considerand fetita prorietate personala negandinduse si la sentimentele mele fata de copil.ea accepta doar in prezenta ei si cateva minute in casa scari sau pe strada cateva minute.
vreau si eu drepturile mele de tata daca le am,nu vreau sa iau copilu noapte de langa mama ei doar 2-3 ore pe zi.
Deci aceasta imi este situatia si intrebarea.
Va rog respectos sa-mi dati un sfat.
Va Multumesc