Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Oferta Carti de Contabilitate
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Oferta Carti de Contabilitate

Buna ziua!
Am terminat facultatea "Contabilitate si Informatica de Gestiune" din cadrul ASE Bucuresti, insa marea mea dragoste este Informatica...
De aceea mi-au ramas o groaza de carti de Contabilitate care stau degeaba in biblioteca.
Doresc sa le dau la jumatate din pretul de catalog sau chiar mai jos, daca se iau mai multe exemplare. Pretul il stabileste cumparatorul!

1. CONTABILITATE BUGETARA – Elena Mihaela Botea, Camelia Dascalu, Ed.Lucman, Bucuresti, 2000, 160p
2. INITIERE IN CONTABILITATE – Prof.univ.dr. Mihaela Dumitrana, Conf.univ.dr. Magdalena Negrutiu, Ed.Maxim, Bucuresti, 1997, 230p
3. CONTABILITATE DE GESTIUNE – Prof.univ.dr. Oprea Calin (coordonator), Ed. Tribuna Economica, Bucuresti, 2002,400p
4. GESTIUNEA FINANCIARA A INTREPRINDERII – Prof.univ.dr. Ilie Vasile, Ed.Meteora Press, Bucuresti, 2002, 320p
5. NOUA CONTABILITATE A AGENTILOR ECONOMICI – Prof.univ.dr. C.M.Dragan, Ed. Hercules, Bucuresti, 1993, 330p
6. TRATAT DE CONTABILITATE FINANCIARA (2 volume) – Prof.univ.dr. Niculae Feleaga, Prof.univ.dr. Ion Ionascu, Ed. Economica, Bucuresti, 1998, vol1-500p, vol2-820p
7. AUDITUL FINANCIAR-CONTABIL – Prof.univ.dr. Ana Stoian, Prof.univ.dr. Eugeniu Turlea, Ed. Economica, Bucuresti, 2001, 225p
8. GRUPURILE DE SOCIETATI SI REPERE ALE INTERPRETARII CONTURILOR CONSOLIDATE (CONTABILITATEA GRUPURILOR DE SOCIETATI) – Marian Sacarin, Ed.Economica, Bucuresti, 2002, 205p
9. GHID DE CONTABILITATE PENTRU OAMENII DE AFACERI – Marin Dachin, Ed.Alfabetul, Bucuresti, 1993, 205p
10. CONTABILITATE APROFUNDATA – Prof.univ.dr. Mihai Ristea, Corina-Graziella Dumitru, Ed. Universitara, Bucuresti, 2003, 495p
11. CONTABILITATE – TESTE GRILA REZOLVATE SI LUCRARE PRACTICA MONOGRAFICA – Corina-Graziella Dumitru, Ed.Universitara, Bucuresti, 2003, 495p
12. AUDIT, CONCEPTE SI PRACTICI – ABORDARE NATIONALA SI INTERNATIONALA – Laurentiu Dobroteanu, Camelia Liliana Dobroteanu, Ed. Economica, 2002, 320p
13. FINANTE PUBLICE – Prof.univ.dr. Iulian Vacarel (coordonator) – Ed. Didactica si Pedagocica, Bucuresti, 2001, 760p
14. SISTEME CONTABILE COMPARATE (vol 1) – CONTABILITATILE ANGLO-SAXONE (Anglia si SUA) – Prof.univ.dr. Niculae Feleaga, Ed. Economica, 1999, 350p
15. CONTABILITATE SI GESTIUNE FISCALA – Prof.univ.dr. Ana Stoian, Ed. Margaritar, Bucuresti, 2001, 635p

Va doresc o zi impecabila!
florinbadu@yahoo.com
in ce an ai terminat facultatea?
s-au schimbat multe in ultimii ani :P
Am terminat facultatea in 2004! Stiu ca s-au schimbat multe! Dar unele carti (mai) sunt de actualitate iar celelalte sunt dorite de anumite persoane in biblioteca lor contabila.
Daca considerati ca voi cere sume exorbitante pe aceste carti, ei bine, va inselati...:P
Sa aveti o zi impecabila!
Florin :)
Au plecat spre tarile calde urmatoarele carti:

8. GRUPURILE DE SOCIETATI SI REPERE ALE INTERPRETARII CONTURILOR CONSOLIDATE (CONTABILITATEA GRUPURILOR DE SOCIETATI) – Marian Sacarin, Ed.Economica, Bucuresti, 2002, 205p

14. SISTEME CONTABILE COMPARATE (vol 1) – CONTABILITATILE ANGLO-SAXONE (Anglia si SUA) – Prof.univ.dr. Niculae Feleaga, Ed. Economica, 1999, 350p

Sa aveti o zi impecabila! :)
Au (mai) plecat spre tarile calde si urmatoarele carti:

6. TRATAT DE CONTABILITATE FINANCIARA (2 volume) – Prof.univ.dr. Niculae Feleaga, Prof.univ.dr. Ion Ionascu, Ed. Economica, Bucuresti, 1998, vol1-500p, vol2-820p

15. CONTABILITATE SI GESTIUNE FISCALA – Prof.univ.dr. Ana Stoian, Ed. Margaritar, Bucuresti, 2001, 635p

Au mai ramas:
1. CONTABILITATE BUGETARA – Elena Mihaela Botea, Camelia Dascalu, Ed.Lucman, Bucuresti, 2000, 160p
2. INITIERE IN CONTABILITATE – Prof.univ.dr. Mihaela Dumitrana, Conf.univ.dr. Magdalena Negrutiu, Ed.Maxim, Bucuresti, 1997, 230p
3. CONTABILITATE DE GESTIUNE – Prof.univ.dr. Oprea Calin (coordonator), Ed. Tribuna Economica, Bucuresti, 2002,400p
4. GESTIUNEA FINANCIARA A INTREPRINDERII – Prof.univ.dr. Ilie Vasile, Ed.Meteora Press, Bucuresti, 2002, 320p
5. NOUA CONTABILITATE A AGENTILOR ECONOMICI – Prof.univ.dr. C.M.Dragan, Ed. Hercules, Bucuresti, 1993, 330p
6. AUDITUL FINANCIAR-CONTABIL – Prof.univ.dr. Ana Stoian, Prof.univ.dr. Eugeniu Turlea, Ed. Economica, Bucuresti, 2001, 225p
7. GHID DE CONTABILITATE PENTRU OAMENII DE AFACERI – Marin Dachin, Ed.Alfabetul, Bucuresti, 1993, 205p
8. CONTABILITATE APROFUNDATA – Prof.univ.dr. Mihai Ristea, Corina-Graziella Dumitru, Ed. Universitara, Bucuresti, 2003, 495p
9. CONTABILITATE – TESTE GRILA REZOLVATE SI LUCRARE PRACTICA MONOGRAFICA – Corina-Graziella Dumitru, Ed.Universitara, Bucuresti, 2003, 495p
10. AUDIT, CONCEPTE SI PRACTICI – ABORDARE NATIONALA SI INTERNATIONALA – Laurentiu Dobroteanu, Camelia Liliana Dobroteanu, Ed. Economica, 2002, 320p
11. FINANTE PUBLICE – Prof.univ.dr. Iulian Vacarel (coordonator) – Ed. Didactica si Pedagocica, Bucuresti, 2001, 760p

Repet, toate cartile sunt intr-o stare impecabila, iar pretul cerut de mine este foarte mic (10-15 lei / cartea).
Sa aveti o zi impecabila!
:)
A mai plecat spre tarile calde:
10. AUDIT, CONCEPTE SI PRACTICI – ABORDARE NATIONALA SI INTERNATIONALA – Laurentiu Dobroteanu, Camelia

Au mai ramas:
1. CONTABILITATE BUGETARA – Elena Mihaela Botea, Camelia Dascalu, Ed.Lucman, Bucuresti, 2000, 160p (5 lei)
2. INITIERE IN CONTABILITATE – Prof.univ.dr. Mihaela Dumitrana, Conf.univ.dr. Magdalena Negrutiu, Ed.Maxim, Bucuresti, 1997, 230p (5 lei)
3. CONTABILITATE DE GESTIUNE – Prof.univ.dr. Oprea Calin (coordonator), Ed. Tribuna Economica, Bucuresti, 2002,400p (10 lei)
4. GESTIUNEA FINANCIARA A INTREPRINDERII – Prof.univ.dr. Ilie Vasile, Ed.Meteora Press, Bucuresti, 2002, 320p (10 lei)
5. NOUA CONTABILITATE A AGENTILOR ECONOMICI – Prof.univ.dr. C.M.Dragan, Ed. Hercules, Bucuresti, 1993, 330p (15 lei)
6. AUDITUL FINANCIAR-CONTABIL – Prof.univ.dr. Ana Stoian, Prof.univ.dr. Eugeniu Turlea, Ed. Economica, Bucuresti, 2001, 225p (15 lei)
7. GHID DE CONTABILITATE PENTRU OAMENII DE AFACERI – Marin Dachin, Ed.Alfabetul, Bucuresti, 1993, 205p (10 lei)
8. CONTABILITATE APROFUNDATA – Prof.univ.dr. Mihai Ristea, Corina-Graziella Dumitru, Ed. Universitara, Bucuresti, 2003, 495p (20 lei)
9. CONTABILITATE – TESTE GRILA REZOLVATE SI LUCRARE PRACTICA MONOGRAFICA – Corina-Graziella Dumitru, Ed.Universitara, Bucuresti, 2003, 495p (20 lei)
10. FINANTE PUBLICE – Prof.univ.dr. Iulian Vacarel (coordonator) – Ed. Didactica si Pedagocica, Bucuresti, 2001, 760p (20 lei)

Se mai adauga:
11. DREPT COMERCIAL (ed.a 2-a, revazuta si adaugita) - prof.univ. Smaranda Angheni, conf.univ.dr. Magda Volonciu, lect.univ.dr. Camelia Stoica Ed. Oscar Print, Bucuresti 2001, 530p (20 lei)
12. CONTROL DE GESTIUNE – Florin Sgardea, Ed.Lucman, Bucuresti, 2003, 275p (10 lei)
13. MANAGEMENT STRATEGIC – Formularea Strategiei, Masurarea Performantei Organizatiei – prof.univ.dr.Virgil Popa, Univ.Valahia Targoviste, 2005 140p (5 lei)
14. COMPORTAMENT ORGANIZATIONAL – Camelia Fratila, Ed.Fundatiei pentru Studii Europene, Cluj-Napoca 2004, 375p (20 lei)
15. STATISTICA ECONOMICA – Virgil Voineagu, Eugenia Lilea, Zizi Goschin, Mihaela Vatui, Doina Boldeanu Ed.Tribuna Economica, Bucuresti 2001, 350p (15 lei)
16. STRATEGII MANAGERIALE ORGANIZATIONALE – Virgil Popa, Ed.Bibliotheca, Targoviste, 2004, 230p (15 lei)
17. ANALIZA ECONOMICO-FINANCIARA – Aurel Isfanescu, Vasile Robu, Anca Maria Hristea, Camelia Vasilescu, Ed.ASE Bucuresti, 2002, 270p (10 lei)
18. ECONOMIE INDUSTRIALA – Ion Stegaroiu, Ed.Bibliotheca, Targoviste, 2004 750p (20 lei)
19. MARKETING – Virgil Balaure (coord.), Virgil Adascalitei, Carmen Balan, Stefan Boboc, Iacob Catoiu, Valerica Olteanu, Nicolae Al.Pop, Nicolae Teodorescu, Ed.Uranus, Bucuresti 2000, 570p (20 lei)
20. MONEDA SI CREDIT (2 vol) – Nicolae Dardac, Teodora Vascu, Ed. ASE, Bucuresti (180 + 200 p) (20 lei)

Va doresc o zi impecabila! :">