Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Conflict de interese?
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Conflict de interese?

Daca un consilier local, administrator la o firma de carburanti, vinde carburanti la societatea de salubritate subordonata consiliului local este sau nu in conflict de interese? Multumesc!
Daca societatea, care vinde carburantii nu este subordonata Consiliului Local, atunci putem vorbi de un conflict de interese.