Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit noul impozit forfetar
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

noul impozit forfetar

buna seara !
stie cineva daca noul impozit forfetar,care o sa se calculeze in functie de metri patrati utili,o sa fie platit si de persoanele fizice autorizate?#-o
probabil de catre toti intreprinzatorii...:yes:
deocamdata nu este nimic oficial publicat , si data fiind intirzierea cred ca pe trim. 1 nu se poate aplica acest nou mod de calcul .
Ceea ce am retinut din proiect este ca sa va calcula diferentiat functie de CAEN, oras/sat, mp pentru anumite activitati .
De asemenea , acest nou mod de calcul se va aplica doar firmelor , nu si persoanelor fizice autorizate .