Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cum se calculeaza o pensie ?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cum se calculeaza o pensie ?

Buna ziua. Ma intereseaza cum se calculeaza o pensie. Persoana respectiva are 52 ani si a iesit la pensie anul trecut pentru invaliditate de gradul 2. Are 37 ani de cotizare cu grupa II.
Nu au motivat nimic si din cauza aceasta am cerut adeverintele.
A fost emisa in 19.11.2009. Daca va intereseaza pot sa o scanez si sa o trimit pe mail.
De unde aţi cerut-o?
Nu a fost depusă la dosarul de pensionare?

Aţi depus-o ulterior?

Vis-s-vis de decizie, mi-ar fi mai uşor dacă aş vedea decizia, dar vă sfătuiesc să încercaţi un mesaj privat, având în vedere faptul că în cuprinsul acesteia se găsesc atâtea elemente ce nu ar trebui făcute publice...;)