avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1085 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... autorizatie de constructie in cazul unui teren aflat ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

autorizatie de constructie in cazul unui teren aflat sub sechestru

Se poate elibera certificat fiscal sau autorizatie de constructie pe un teren care se afla sub sechestru?
Cel mai recent răspuns: mirel77 , utilizator 19:34, 15 Aprilie 2010
Sigur, se poate elibera certificat fiscal in care se va mentiona ca terenul este sechestrat.
Pentru eliberarea autorizației de construire, este necesar prezentarea unui extras de informare, care va atesta ca terenul este pus sub sechestru, iar in acest caz Primaria var putea respinge cererea de eliberare a autorizației de construire.
Multumesc mult

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Lntabularea unei constructii noi Fat-Frumos Fat-Frumos Am o casa noua ridicata in regie proprie si cu autorizatia de constructie expirata din 2011(cea de pe parter). Am ridicat mansarda fara autorizatie de ... (vezi toată discuția)
Intabulare constructie ladaru ladaru cum se poate intabula o constructie construita acum vreo 40 de ani fara autorizatie de construire, exista ceva lege care sa specifice ca o constructie care are ... (vezi toată discuția)
Ce acte îmi trebuie pt. a ridica o hala metalica sau din lemn, ... Teodor240723 Teodor240723 Ce acte îmi trebuie pt. a ridica o hala metalica sau din lemn, demontabila fara fundatie pe teren propriu? (vezi toată discuția)