Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... autorizatie de constructie in cazul unui teren aflat ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

autorizatie de constructie in cazul unui teren aflat sub sechestru

Se poate elibera certificat fiscal sau autorizatie de constructie pe un teren care se afla sub sechestru?
Sigur, se poate elibera certificat fiscal in care se va mentiona ca terenul este sechestrat.
Pentru eliberarea autorizației de construire, este necesar prezentarea unui extras de informare, care va atesta ca terenul este pus sub sechestru, iar in acest caz Primaria var putea respinge cererea de eliberare a autorizației de construire.
Multumesc mult