Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... jwh 081
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

jwh 081

Naphthalen-1-yl-(1-pentylindol-3-yl)methanone este o substanta proaspat interzisa in romania dar as dori sa aflu daca 4-methoxynaphthalen- 1-yl- (1-pentylindol- 3-yl)methanone este deasemenea ilegala, si daca da de ce?
va multumesc anticipat.
Pentru lamuriri, studiati OUG 6/2010 pentru modificarea şi completarea Lg. nr. 143/2000 privind prevenirea şi combaterea traficului şi consumului ilicit de droguri, modif. prin OUG 6/2010 si Legea nr. 339/2005 privind regimul juridic al plantelor, substanţelor şi preparatelor stupefiante şi psihotrope.

a doua substanta nu apare in oug. de care mentionati, dar asemanare numelui imi da de gandit. nu stiu daca in romania sunt interzisi si derivatii ca si in state.
va MULTUMESC ANTICIPAT!!