avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 992 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... jwh 081
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

jwh 081

Naphthalen-1-yl-(1-pentylindol-3-yl)methanone este o substanta proaspat interzisa in romania dar as dori sa aflu daca 4-methoxynaphthalen- 1-yl- (1-pentylindol- 3-yl)methanone este deasemenea ilegala, si daca da de ce?
va multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: puiu83 , utilizator 09:09, 17 Aprilie 2010
Pentru lamuriri, studiati OUG 6/2010 pentru modificarea şi completarea Lg. nr. 143/2000 privind prevenirea şi combaterea traficului şi consumului ilicit de droguri, modif. prin OUG 6/2010 si Legea nr. 339/2005 privind regimul juridic al plantelor, substanţelor şi preparatelor stupefiante şi psihotrope.

a doua substanta nu apare in oug. de care mentionati, dar asemanare numelui imi da de gandit. nu stiu daca in romania sunt interzisi si derivatii ca si in state.
va MULTUMESC ANTICIPAT!!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum se poate obtine dreptul la cultivarea si producerea de droguri de risc in romania (pentru export in alte tari)? TrinityAlex TrinityAlex Legea 143/200 mentioneaza in Art. 4. – (1) Cultivarea, producerea, fabricarea, experimentarea, extragerea, prepararea, transformarea, cumpararea sau ... (vezi toată discuția)
Cum pot afla daca aceasta lege a intrat in vigoare cristianbutuc77 cristianbutuc77 Buna ziua ! Cum pot afla daca aceasta lege a intrat in vigoare : http://www.senat.ro/Legis%5CPDF%5C2013%5C13L305FG.pdf am tot cautat dar nu am gasit nimic pe ... (vezi toată discuția)
Consumul de marijuana: autorizat in romania chucky9 chucky9 Tocmai am aflat ca Romania a devenit al 10-lea stat din lume care a legalizat consumul de marihuana. Ma rog, doar cu reteta de la doctor... Detalii aici : ... (vezi toată discuția)