Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... realizare alte venituri in concediu de crestere copil, ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

realizare alte venituri in concediu de crestere copil, 2 ani

daca ma aflu in concediul pentru cresterea copilului, copilul are 1,5 ani, am dreptul legal de a realiza alte venituri decat indemnizatia pt crestere copil din alte activitati pe care le desfasor?
Plata indemnizaţiei se suspendă începând cu ziua următoare celei în care beneficiarul realizează venituri profesionale supuse impozitului pe venit potrivit prevederilor Legii nr. 571/2003, cu modificările şi completările ulterioare.
Daca veniturile sunt impozitate atunci pieredeti dreptul la indemnizatie
multumesc pt raspuns.si daca nu le declar?am primit o propunere sa lucrez contabil la o asociatie de proprietari, 2-3 ore pe zi, daca ma reclama cineva pot avea probleme?
Da, puteti avea probleme ... si nu numai dvs , ci si asociatia de proprietari.
Trebuie sa fiti consteinta ca faceti ceva ilegal...si va expuneti...