Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... asociatie non profit- institutie publica
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

asociatie non profit- institutie publica

Buna ziua! Poate o asociatie nonprofit sa sponsorizeze o institutie publica in sensul de a-i moderniza acesteia sala de sport urmand ca in sala de sport sa isi desfasoare activitatile sportive si membrii acelei asociatii?
Ma refer la faptul ca este suficient un contract de sponsorizare? Nu conosc in detaliu prevederile si din acest motiv va solicit sprijinul!
Multumesc!
Faceti un contract de prestari servicii cu institutia respectiva, la care adugati ca valoarea investitiei este cedata proprietarului constructiei.