Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Buna Ziua
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Buna Ziua

Am si eu o intrebare.Am comandat pe okazii.ro un telefon lg ku990 de nota 10 spunea in anunt....avea 30 de calificative 100% pozitive mi s-a parut de increder.Am licitat si cand am ridicat coletul ce sa vad:O :((un sony ericsson w350 fara niciun accesoriu intr-o stare jalnica.Ce as putea face sa imi recuperez banii legal vorbind?Dati-mi un sfat, orice mi-ar putea fi de folos#-o#-o
Trebuie sa mergeti la politie si sa faceti plangere pentru inselaciune. Sunt foarte multi in situatia dumneavoastra.
Teoretic ,daca detineti probe temeinice ,aveti informatii precise asupra faptuitorului,formulati plangere sub aspectul infractiunii prev de art 215 Cod penal
Practic ,va urma o perioda lunga de cercetari,care nu asigura recuperarea prejudiciului.
Parcurgeti cu atentie subiecte identice,deschise de persoane care se confrunta cu situatii identice dvs
Cel mai bine ,nu mai comandati de pe ocazii.ro.Multi sunt intr-o situatie similara.Incercati si cu protectia consumatorului,dar...#-o
Am adresa lui,nr. de telefon, toate convorbirile de pe messenger+martori care m-au asistat cand am deschis coletul.E de ajuns?Se merita sa merg mai departe?Teapa mi-am luato ieri
da, se merita..in felul asta dati o lectie acelui infractor.. aratati ca nu scapa asa usor si nu va mai face si alta data astfel de fapte... lasandu-l in pace va persevera si va insela si alte persoane