avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2149 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Buna Ziua
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Buna Ziua

Am si eu o intrebare.Am comandat pe okazii.ro un telefon lg ku990 de nota 10 spunea in anunt....avea 30 de calificative 100% pozitive mi s-a parut de increder.Am licitat si cand am ridicat coletul ce sa vad:O :((un sony ericsson w350 fara niciun accesoriu intr-o stare jalnica.Ce as putea face sa imi recuperez banii legal vorbind?Dati-mi un sfat, orice mi-ar putea fi de folos#-o#-o
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 21:29, 15 Mai 2010
Trebuie sa mergeti la politie si sa faceti plangere pentru inselaciune. Sunt foarte multi in situatia dumneavoastra.
Teoretic ,daca detineti probe temeinice ,aveti informatii precise asupra faptuitorului,formulati plangere sub aspectul infractiunii prev de art 215 Cod penal
Practic ,va urma o perioda lunga de cercetari,care nu asigura recuperarea prejudiciului.
Parcurgeti cu atentie subiecte identice,deschise de persoane care se confrunta cu situatii identice dvs
Cel mai bine ,nu mai comandati de pe ocazii.ro.Multi sunt intr-o situatie similara.Incercati si cu protectia consumatorului,dar...#-o
Am adresa lui,nr. de telefon, toate convorbirile de pe messenger+martori care m-au asistat cand am deschis coletul.E de ajuns?Se merita sa merg mai departe?Teapa mi-am luato ieri
da, se merita..in felul asta dati o lectie acelui infractor.. aratati ca nu scapa asa usor si nu va mai face si alta data astfel de fapte... lasandu-l in pace va persevera si va insela si alte persoane

Alte discuții în legătură

Alta teapa pe okazii.ro alexaaa90 alexaaa90 Buna seara ! Am vorbit cu un baiat sa facem schimb de telefoane pe okazii.ro. Schimbul consta in 2 telefoane ale mele pe un iPhone ORIGINAL !! Am vorbit cu el ... (vezi toată discuția)
Platit bun primit prin curier fara sa il comand, recuperare bani justinmeal justinmeal Bună ziua, am primit pe adresa firmei un colet cu un produs prin curier cu suma ramburs de plata. S-a primit coletul si s-au platit banii curierului desi nu ... (vezi toată discuția)
Probe alinaa80 alinaa80 Va rog sa-mi spuneti daca discutiile pe messenger pot constitui probe intr-un proces. Mulțumesc! (vezi toată discuția)