Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Citatie accident usor
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Citatie accident usor

Ce se poate face ca sa nu ti se suspende permisul ? Daca se aduce o constatare amiabila cu data producerii accidentului anuleaza dosarul ?
Pentru a primi un raspuns concret si care sa va fie de folos este bine sa detaliati cele intamplate.
in urma unui accident usor , cel care circula pe drumul cu prioritate a sarit de pe banda lui pe linia de tramvai pe sensul lui de mers si m-a acrosat in intersectie, a refuzat constatarea amiabila ,nu a dorit rca-ul , a zis ca si-o repara singur ,nu a luat datele mele personale si s-a dus la politie si a declarat accidentul ca sa-si ia dovada de reparatie si sa ramana cu satisfactia ca imi vor lua permisul, Am primit citatia la o saptamana . Eu mi-am reparat masina . Ce se mai poate face in cazul acesta ?