avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 351 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... LEGEA 221 / 2009
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

LEGEA 221 / 2009

LA CE SE REFERA EXACT ACEASTA LEGE SI DACA TRECEREA DE FRONTIERA (CONDAMNAREA SI EFECTUAREA PEDEPSEI) INTRA IN ACEASTA CATEGORIE DE LEGE ?
Cel mai recent răspuns: daunemorale , utilizator 14:36, 12 Mai 2010
Legea nr 221/2009 publicata in MOf Partea I,nr 396/11 iunie 2009 ,privind condamnarile cu caracter politic si masurile administrative asimilate acestora,
pronuntate in perioada 6 martie 1945-22 decembrie 1989
tomasenior a scris:

LA CE SE REFERA EXACT ACEASTA LEGE SI DACA TRECEREA DE FRONTIERA (CONDAMNAREA SI EFECTUAREA PEDEPSEI) INTRA IN ACEASTA CATEGORIE DE LEGE ?


Cititi aici :

[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acordarea despagubirilor ContSters79066 ContSters79066 Revin cu o întrebare pe care am mai pus-o în anul 2010 referitoare la acordarea desbăgubirilor în cuantum de 5.000 de euro, despăgubiri acordate în baza ... (vezi toată discuția)
Oug62/2010 nemrodica nemrodica lamuriti-ma va roc!am obtinut dosarul tatalui meu de la arhivele CNSAS dupa 1 an si jumatate !a fost persecutat politic de regimul comunist asa cum scrie in ... (vezi toată discuția)
Legea 221 andreeaboariu andreeaboariu Buna ziua! Am o curiozitate legata de legea 221. Familia mamei mele a fost deportata in Baragan in 1945 cand au venit comunistii si li s-au luat toate ... (vezi toată discuția)