Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... neinregistrare platitor accize
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

neinregistrare platitor accize

am infiintat un srl si am inceput sa import cafea din ungaria. zilele trecute am depus la finante dosarul de autorizare import produs accizabil si am aflat ca am desfasurat ilegal activitatea comerciala pana la acest moment. doresc sa platesc toata acciza datorata statului. care ar fi modalitatea in care as putea "acoperi" neinregistrarea in termen ca platitor de accize?
fapta e contraventie/infractiune?
pai cel mai repede la finante te pot lamuri......si codul fiscal ca sa fii si tu putin in teme cand ajungi la ei...