Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... acte necesare pentru a putea lucra in domeniul ...
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

acte necesare pentru a putea lucra in domeniul contabilitate in Italia

buna ziua as dori sa stiu si eu ce acte imi trebuiesc pentru a profesa pe teritoriul Italiei in domeniul finante-contabilitate, avand in vedere ca am terminat o faculatate acredita(din discutia purtata cu reprezentantul facultatii a reiesit faptul ca diploma ar trebui tradusa, fiind nevoie si de o cerere adresata catre Ambasada)
vezi pe [ link extern ]
sunt persoane care si-au recunoscut profesia sau diploma in italia.
gunnar, utilizator