Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... organigrama srl
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

organigrama srl

buna ziua,

organigrama unui srl trebuie aprobata de conducerea societatii printr-o decizie?

daca difera functiile intre cim si fct din cadrul firmei se face o notificare ?
1. Organigrama provine/este emisa tocmai de conducere.
2. O notificare pentru ce?
Organigrama se aproba prin ROF(regulamentul de organizare si functionare) si se aproba de catre CA ori AGA, depinde de dispozitiile din statutul societatii.
Daca in CIM este una iar functia detinuta in societate este diferita, se va face act aditional la CIM cu functia detinuta in societate(de ex: contabil in CIM si functia de Dir. Ec. se va modifica CIM in favoarea Dir Ec)
ma refeream daca se inregistreaza la itm, ceva de genul asta sau pur si simplu se vizeaza de conducere?
Daca functiile difera, atunci actele aditionale de modificare a functiilor trebuie sa se depuna la ITM in termen de 5 zile de la perfectarea lor.
problema este urmatoarea , functiile din cadrul firmei nu au un corespondet in cor, de aceea difera.
intrebarile mele sunt:
1 daca organigrama se inregistreaza la itm?
2. organigrama se face pe functii, sau functii si nume angajati
multumesc anticipat.