Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... viza flotant
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

viza flotant

Buna ziua.
Se poate face viza de flotant fara a prezenta certificatul de nastere? Nu il am momentan cu mine, ci este in localitatea de resedinta, adica la vreo 200km de Bucuresti.

Multumesc
Penru obtinerea vizei de flotant sunt necesare
-cerere tip
-certificat nastere solicitant
-certificat casatorie solicitant
-act spatiu gazduitor
-act identitate solicitant
-act oidentitate gazduitor
-chitanta ,taxa timbru 1 leu