Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale cedare 50% din companie
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

cedare 50% din companie

Buna ziua,

in acest moment detin 50% dintr-un srl, dar as dori sa ma retrag fara a cere o suma in acest sens. Ce demersuri trebuie sa intreprind?

va multumesc
Mergeti la ORC. Faceti cesiune de parti sociale unde se specifica faptul ca ati primit contravaloarea partilor sociale cedate (chiar daca nu primiti nici un leu). La ORC primiti toate informatiile
[ link extern ]
daca aveti si alte nelamuriri le puteti posta :)
A. Ionut, Consilier juridic