Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... investire sentinta
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

investire sentinta

buna ziua, va rog sa imi spuneti ce pot face in urmatoarea situatie:am avut proces cu ANRP la Curtea de apel Bucuresti si Sentinta a ramas irevocabila.
pot sa cer certificat de grefa de la Curtea de apel?si daca o primesc pot sa merg la Tribunalul Calarasi( prima instanta)si sa investesc sentinta? recursul s-a judecat pe 06 mai 2010.Va multumesc
Degeaba va intoarceti la tribunal atata vreme cat dosarul se afla la Curte nimeni nu va va investi sentinta.(asta ca practica).
Legal insa, cu siguranta ca ar trebui ca urmare certificatului de grefa din care reiese fara dubiu ca decizia curtii este definitiva si irevocabila, cei de la tribunal sa va elibereze titlul executoriu conform deciziei de la mapa.
Merita incercat.
Succes.
av.M.Hornea