avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 682 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... materiale didactice pentru procurori
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

materiale didactice pentru procurori

cine imi poate recomanda ceva materiale pentru procurori - (carti cu modele de acte urmarire si cercetare penala , tehnici investigare , etc.) - adica orice mi-ar putea face mai usoara tranzitia de la consilier juridic la procuror :">
Cel mai recent răspuns: marada , utilizator 13:42, 29 Mai 2010
Cercetarea penala (criminalistica - teorie si practica) - Indrumar complet de cercetare penala-Vasile Berchesan

Urmarirea penala. Modele de cereri si acte procesuale si procedurale- Dumitru Cheaga, Gheorghe Sava, Claudia Cheaga
Ghid de cercetare penala-Dumitru Mirel editura C H Beck

Mult,mult succes! :luck:
merci
Metodica cercetarii infractiunii de viol, autor Nelu Viorel Catuna, Ed. C.H.Beck. Tehnici speciale de investigare in justitia penala , autori M. Udroiu, R. Slavoiu, O. Predescu, Ed. C.H.Beck., Legea nr. 275/2006 privind executarea pedepselor si a masurilor dispuse de organele judiciare in cursul procesului penal - comentarii. Autor Petrache Zidaru, Ed. Hamangiu 2008. Mai poti intra si pe ujmag.ro. Succes!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Criminalistica shadow4all2000 shadow4all2000 buna..cine imi poate recomanda carti mai bune de criminalistica?multumesc (vezi toată discuția)
Dilema mare - admitere inm 2012 ContSters193424 ContSters193424 sunt studenta in anul 3 la fac de drept si doresc sa intru la inm in 2012; problema majora este ca nu stiu de unde sa incep, cu ce materiale, ce autori; ... (vezi toată discuția)
Admitere inm 2013 ContSters262049 ContSters262049 Deoarece topicul pentru Admitere inm 2013, deschis de un coleg de forum , nu poate fi decat citit, nepermitand adaugiri -o problema tehnica, banuiesc- voi ... (vezi toată discuția)