Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... materiale didactice pentru procurori
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

materiale didactice pentru procurori

cine imi poate recomanda ceva materiale pentru procurori - (carti cu modele de acte urmarire si cercetare penala , tehnici investigare , etc.) - adica orice mi-ar putea face mai usoara tranzitia de la consilier juridic la procuror :">
Cercetarea penala (criminalistica - teorie si practica) - Indrumar complet de cercetare penala-Vasile Berchesan

Urmarirea penala. Modele de cereri si acte procesuale si procedurale- Dumitru Cheaga, Gheorghe Sava, Claudia Cheaga
Ghid de cercetare penala-Dumitru Mirel editura C H Beck

Mult,mult succes! :luck:
merci
Metodica cercetarii infractiunii de viol, autor Nelu Viorel Catuna, Ed. C.H.Beck. Tehnici speciale de investigare in justitia penala , autori M. Udroiu, R. Slavoiu, O. Predescu, Ed. C.H.Beck., Legea nr. 275/2006 privind executarea pedepselor si a masurilor dispuse de organele judiciare in cursul procesului penal - comentarii. Autor Petrache Zidaru, Ed. Hamangiu 2008. Mai poti intra si pe ujmag.ro. Succes!