Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general salarii mai
Discuție deschisă în Contabilitate în general

salarii mai

Am un angajat care a inceput la 01.05.2010 cu norma de 4h pe zi si minim de 600. Eu folosesc programul SAGA iar cand dau la configurare salarii imi ia la ore lucrate doar 76. Tinanad cont ca sunt 20 zile lucratoare pe mai nu trebuia sa imi ia 80 de ore, si sa imi i-a salariul de 600 nu cel de 570?????
in stanga sus aveti fisiere - salariati : nume ,prenume, functie ,data angajarii......si undeva ,ingrosat SALARIU BRUT . acolo completati . de altfel eu completez toate datele sa le am oricand , inclusiv revisal-ul .
sau intrati la operatii-state salarii , la salariatul respectiv ,prin butonul "modific " , introduceti TIMP LUCRAT 80 ore .
succes si tineti-ma la curent !
vidiva, utilizator