Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... suplimentul pt alocatie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

suplimentul pt alocatie

buna ziua,va rog frumos sami spuneti si mie daca mai am dreptul la suplimentul pt alocatie daca eu locuiesc intro alta localitate neflotant.Deci eu pina acum primeam alocatia si suplimentul in localitatea natala unde am si domiciliu stabil dar din cauza serviciului locuiesc in alta localitate neflotant cu cei doi copii ai mei. Va intreb deoarece cind am dus adeverinta de la scoala unde imi invata copii la primaria unde am domiciliu stabil functionara de acolo mia zis ca imi taie suplimentul pe motiv ca eu nu stau in localitate.VA MULTUMESC,ASTEPT RASPUNS chiar nu poate nimeni sami spuna daca mai am dreptul la supliment?
gicuta68, utilizator