Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... intrare in vigoare noul cod civil
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

intrare in vigoare noul cod civil

Am si eu rugamintea sa-mi spuneti, daca stiti, cand intra in vigoare noul cod civil.
Multumesc anticipat!
Nu cred sa stie cineva,in mod cert cand va intra in vigoare Noul Cod Civil.
Cred ca mai avem ceva de asteptat.;)
Ar fi trebuit sa intre in vigoare , insa domnii parlamentari au alte prioritati, dupa cum vedeti!#-o
Nu se stie cand va intra in vigoare!
Conform prevederilor Art. 446 Intrarea în vigoare - Prezentul cod intră în vigoare la data care va fi stabilită în legea pentru
punerea în aplicare a acestuia, cu excepţia dispoziţiilor alin.(2) şi (3), care intră în
vigoare la 4 zile de la data publicării în Monitorul Oficial al României, Partea I, a
prezentului cod.
Nu a aparut acea lege, de ci nu se stie cand va intra in vigoare!