Forum Bani şi Afaceri ... Tedinţe imobiliare verificare apartament
Discuție deschisă în Tedinţe imobiliare

verificare apartament

Buna ziua,

As dori sa achizitionez un apartament prin programul Prima Casa. As dori sa stiu cam cat de sigure sunt actele emise de cei de la Cadastru si de la Cartea Funciara? Mai exista si alta posibilitate de a verifica daca un apartament este ipotecat sau este pus sub sechestru?

Multumesc,
In programul prima casa banca creditoare este cea mai in masura sa verifice sarcinile locuintei...