avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 745 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... factura firma
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

factura firma

Buna ziua as avea o nelamurire .. detin o firma era un internet-cafe , problema eu vreau sa suspend firma si sa vad bunurile , Intrebarea este pot la vanzare sa predau factura si chitanta catre cumparator pe bunurile care le vand ale firmei .. Detin facturier si chitantier .. pt ca aveam contract cu o firma de cafea si trebuie sa emit chitanta si factura in momentul cand se facea plata ..

Deci as vrea sa stiu daca pot da factura si chitanta pe bunurile ce le vand ..?

ms
Cel mai recent răspuns: Adrian Stoica , Practician in insolventa 14:42, 8 Iunie 2010
Deci as vrea sa stiu daca pot da factura si chitanta pe bunurile ce le vand ..?


Cuvantul potrivit este TREBUIE sa emiteti factura si chitanta pt bunurile pe care le vindeti !!
pai pot Emite factura si chitanta ? ms scuze ca nu am scris corect.
factura + chitanta sau factura + bon casa
~ Conținut șters la cerere ~
Adica ce inseamna personificate ?

Nu e de ajuns Chitantierul si Facturielul Normal , pana acuma cu societatea Ness cafe unde Emiteam factura era ok ..

Alte discuții în legătură

Factura .. alin1980 alin1980 Buna ziua as avea o nelamurire .. detin o firma era un internet-cafe , problema eu vreau sa suspend firma si sa vad bunurile , Intrebarea este pot la vanzare ... (vezi toată discuția)
Am un if si am nevoie de unele lamuriri eleonor eleonor am infiintat un if care se ocupa cu comert si a`si vrea sa stiu daca pot taia factura fiscala si ce fac cu cele doua facturi care se imprima in facturier?nu ... (vezi toată discuția)
Vanzare auto catre persoana fizica geogiana09 geogiana09 buna ziua, cum se face vanzare unui autoturism de pe firma catre o persoana fizica in conditiile in care firma detine casa de marcat pentru comertul cu ... (vezi toată discuția)