Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... prima de stabilitate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

prima de stabilitate

Buna ziua. Sunt medic rezident anul II pe post in provincie. Anul trecut ar fi trebuit sa primesc 2 prime de stabiltate, insa nu am primit decat una pentru ca a venit criza. Anul acesta, insa s-a decis ca a doua prima de stabilitate sa fie imapartita pe 12 luni si inclusa in salariul de baza. Mie mi s-a spus ca spitalul meu platitor(spital judetean) nu acorda cea de-a doua prima. Colegii mei, medici rezidenti, care au spitalele platitoare in Bucuresti primesc deja aceasta prima de la inceputul anului.Va rog frumos sa imi spuneti, daca se poate, daca spitalul meu platitor este obligat sa imi acorde acesta prima si care este legea care imi da acest drept.
Va multumesc!
~ Conținut șters la cerere ~