Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Legea recunostintei
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Legea recunostintei

Banii primiti ca urmare a legii recunostintei vor fi si ei diminuati in urma ultimelor legi date de parlament?
Multumesc anticipat!
De la data intrării în vigoare a legii se reduc cu 15% si indemnizaţiile prevăzute de Legea nr. 341/2004 Legea recunoştinţei faţă de eroii-martiri şi luptătorii care au contribuit la victoria Revoluţiei române din decembrie 1989, precum şi faţă de persoanele care şi-au jertfit viaţa sau au avut de suferit în urma revoltei muncitoreşti anticomuniste de la Braşov din noiembrie 1987, cu modificările şi completările ulterioare.