Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii declaratie rectificativa CAS
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

declaratie rectificativa CAS

Trebuie sa fac declaratie rectificativa pentru o persoana care este pensionara si lucreaya cu jumatate de norma. Eu nu am trecut-o corect. Cand fac rectificativa, modific doar 4 ore la programul de lucru ( adica anexa 1.1. ) si apare doar persoana respectiva, sau trebuie sa apar toti? Eu am incercat si apare doar acea persoana, nu toata lista de angajati. Va rog sa ma jutati. Multumesc.
Buna ziua,
Faceti rectificativa insotita de o nota explicativa.
Anexa 1.1. trebuie sa contina doar modificarea respectiva
Anexa 1.2 trebuie sa contina sumele modificate.
Verificati sa aveti pusa bifa pe rectificativa.
Succes!
Multumesc mult. De unde se poate lua un model de nota explicativa? Dar daca sumele nu se modifica la anexa 1.2., se mai trece ceva in ea?
Modelul il concepeti dvs. Scrieti exact ce s-a intamplat...
Antetul societatii
Nota explicativa
Prin prezenta ......(si scrieti exact ce rectificati).
Stampila unitatii
Semnatura reprezentantuluil legal.
Va trebui sa aveti si anexa 1.2, chiar daca sunt aceleasi sume
Multimesc foarte mult pentru informatii.
rog mult sa/mi spuneti mai concret
am inteles ca anexa 1.1 trebuie sa cuprinda numai persoana cu modificarea
dar la anexa 1.2 fondul de salarii cum trebuie sa fie :cu suma corecta a persoanei respective , sau suma totala si a celorlati angajati?
multumesc mult