avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 286 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... nesimtire
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

nesimtire

buna ziua.fiica mea a intretinut un raport sexual oral cu un major.ea are 14 ani.au fost surprinsi de jandarmi.procurorul ia dat nemernicului o amendat admnistrativa si SUP.in recurs,instanta a decis ca probele sunt lovite de nulitate absoluta si ca au fost preparate de organe neabilitate.acuma el ma vrea da pentru denunt calmonios,pe jandarmi pentru abuz in serviciu si vrea sa ceara si saune.se poate asa ceva?el nu a recunoscut fapta.ce se poate intampla mai departe?instanta a decis ca nvinuitul a fost pedepsit ilegal,cu amenda de la jandarmi si tot ilegal si cu amenda de la procuror.este vorba despre acest dunca vasile.un manipulator.cum poate fii pedepsit?
Este tipul cu ..."violul" ( sex-voit l-a numit dumnealui intr-un topic deschis pe acest forum ) . #-o

In principal , banuiesc ca instanta a decis desfintarea ordonantei de scoatere de sub urmarire penala si restituirea cauzei catre parchet in vederea refacerii urmaririi penale .
Ptr a putea fi pusa in miscare actiunea penala , trebuie sa existe probe concludente care sa indice savarsirea faptei de care acesta este acuzat .
Dreptul dumnealui la justitie este garantat , desi in ceea ce priveste denuntul calomnios , puteti sta chiar linistita :) ( desi din cate imi amintesc , spunea ca mama fetei este fosta presedinte de instanta - probabil a mintit - voi anexa si acel subiect ) . Nu va avea castig de cauza din cate am observat eu in cele descrise atat de dvs cat si de dumnealui in acel topic .
Se impune sa va angajati un avocat , si cred ca ar trebui facut public cazul in presa centrala si locala , cu toate ca ptr fiica dvs minora ar avea un impact deosebit din pacate . Ramane la alegerea dvs .
Ar fi interesant sa il cititi si dvs .
Anexa : www.avocatnet.ro/content/for...
instanta a mentinut solutia data de procuror si a scris in sentinta ca invinuitul si-a recunoscut fapta.dar el nu a facut asa ceva.a scris doar ca sa poata mentine ordonanta?de violul acela a scapat,din cate am aflat.si mama fetei este o fosta judecatoare.eu nu sunt.alte probe nu am ce sa duc,mai ales ca fiica mea ,a declarat ca nu e devarat,nu sa inntmaplat asa ceva.se poate oare sa nu se fii intamplat.iar agentii au dat inapoi si au spus ca ei nu au vazut clar,a vazut doar ca pantalonii lui erau mai jos.atat.
Nu as vrea sa va dezamagesc , dar in acest caz , stimabilul cu inclinatii repetate , daca spuneti ca dvs sunteti un caz diferit fata de celalalt , nu o sa pateasca altceva .
Iar in ceea ce va priveste , nu veti raspunde ptr denunt calomnios , intrucat dvs l-ati acuzat convinsa fiind de vinovatia sa , iar SUP se da doar cu aplicarea art 18 ind 1 care prevede ca fapta este de pericol social redus , lipsita de importanta ( totusi fapta exista ) .
intr-adevar sunt total dezamagita,mai ales ca in sentinta scrie ca fapta nu exista si nu poate fi dovedita.am mai facut acum un recurs,iar avocatul dansul mi-a multumit ca i-am dat sansa cleintului de a iesii total nevinovat si de a cere si daune.se poate asa ceva?si se poate ca jandarmul sa intre la abuz in serviciu?
Depinde ce i-a facut jandarmul . Daca nu cumva si-a incalcat niste atributii de serviciu .
Depinde foarte mult de cum arata dosarul si ce probe contine si daca plangerea dvs incipita a fost fondata sau nu .

Alte discuții în legătură

Viol ContSters150709 ContSters150709 buna seara.am iesit cu o fata,dupa care am invitato la mine si am facut sex de comun acord,dupa care ea sa dus la politie si a facut plangere pentru ... (vezi toată discuția)
Condamnat pt. viol la 5 ani si 10 luni, pe baza unor minciuni vasile14 vasile14 Am un baiat de 19 ani care pe 6-XI-2014, a fost condamnat pentru viol in grup la 5 ani si 10 luni, de Judecatoria Roman. Impotriva sentintei s-a facut Apel. Pe ... (vezi toată discuția)
Acuzatie de viol ?! bianchita bianchita Sunt mama unui baiat de 20 ani acuzat acum 3 zile ca in urma cu aproape 6 luni si-ar fi violat o verisoara de 15 ani in timpul unei plimbari cu masina.El ... (vezi toată discuția)