Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... extras de carte funciara care sa ateste dreptul de ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

extras de carte funciara care sa ateste dreptul de proprietate al solicitantului

Buna ziua,

Prin programul casa verde (instalare surse energie alternativa) doresc sa depun actele necesare. Vroiam sa stiu daca la extras de carte funciara care sa ateste dreptul de proprietate al solicitantului asupra imobilului...., care mi se cere - este de ajuns o cerere pentru eliberare extras de carte funciară pentru informare? Sau imi trebuie extrasul de carte funciara de autentificare?

Care este diferenta?

Multumesc anticipat
este de ajuns extras cf pentru informare.
cel de autentificare il folosesc notarii.
Buna ziua,

Se poate obtine un extras de carte funciara pentru informare daca nu am cadastrul facut?
Tot pentru programul casa verde imi trebuie extrasul, constructia e noua si nu am cadastru la ea.

Multumesc