Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... certificat constatator al nasterii
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

certificat constatator al nasterii

buna ziua .Am o mare problema si nu stiu ce sa ma fac stau stresata la maxim .Am nascut acum 4 zile ieri m-am externat din maternitate dar nu am scos certificatul constatator al nasterii.As vrea sa stiu daca e vreo problema daca nu l'am scos in termen de 3 zile si daca as putea sa ma duc maine .multumesc
sfatul meu e sa meraga tatal azi
nu va stresati ca nu e asa grav...fiti fericita ca sunteti mamica :)
pura curiozitate, daca nu merge astazi, ce se intampla ?
nu are cum sa ajunga tatal azi si trebuie sa mergem impreuna pt ca trebuie sa reunoasca copilul .cel mai sigur maine mergem dar stau in stres pt ca n-as vrea sa raman fara certificat de nastere la copil :(.Am inteles ca pt certificat de nastere am nevoie de cel constatator si eu nu l-am luat
stati linistita ca nu-i sfrsitul lumii...pur si simplu nu ati putut din diverse motive...actele sunt la spital nu e nici o problema..asta e cea mai mica...:) sa fie micutu sanatos :P