avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1412 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... certificat constatator al nasterii
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

certificat constatator al nasterii

buna ziua .Am o mare problema si nu stiu ce sa ma fac stau stresata la maxim .Am nascut acum 4 zile ieri m-am externat din maternitate dar nu am scos certificatul constatator al nasterii.As vrea sa stiu daca e vreo problema daca nu l'am scos in termen de 3 zile si daca as putea sa ma duc maine .multumesc
Cel mai recent răspuns: clauditzza , utilizator 20:56, 28 Iunie 2010
sfatul meu e sa meraga tatal azi
nu va stresati ca nu e asa grav...fiti fericita ca sunteti mamica :)
pura curiozitate, daca nu merge astazi, ce se intampla ?
nu are cum sa ajunga tatal azi si trebuie sa mergem impreuna pt ca trebuie sa reunoasca copilul .cel mai sigur maine mergem dar stau in stres pt ca n-as vrea sa raman fara certificat de nastere la copil :(.Am inteles ca pt certificat de nastere am nevoie de cel constatator si eu nu l-am luat
stati linistita ca nu-i sfrsitul lumii...pur si simplu nu ati putut din diverse motive...actele sunt la spital nu e nici o problema..asta e cea mai mica...:) sa fie micutu sanatos :P

Alte discuții în legătură

Certificat de nastere si alocatie nou nascut mikyangel mikyangel Buna ziua, 1.As dori sa stiu in cazul unui nou nascut a carui parintii nu sunt casatoriti ce acte sunt necesare pentru certificatul de nastere si ... (vezi toată discuția)
Inregistrarea nou nascutului adinanicoleta adinanicoleta Buna ziua, Care sunt actele necesare pentru inregistrarea nou nascutului , in cazul parintilor necasatoriti . Multumesc! [pt tot ce tine de indemnizatie, ... (vezi toată discuția)
Inregistrare nastere copil cu tata cetatean strain, dat disparut AndreeaSS AndreeaSS Buna ziua, Va rog sa imi spuneti cum se procedeaza pentru inregistrarea nasterii copilului in urmatoarea situatie: - copilul s-a nascut prematur prin ... (vezi toată discuția)