Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... anomalie
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

anomalie

pe str. preciziei dinspre Valea Cascadelor catre Iuliu Maniu str.fiind cu o singura banda de mers pe la mijlocul strezii am facut dreapta ptr a intra la o societate ptr a incarca in spatele meu era coloana . Am dat semnal dreapta regulamentar am apucat sa intru cu jumatate de masina si un frizer din spatele meu ma lovit in roata din spate dreapta. Am fost la militie si mi sa spus ca eu sunt de vina ca nu m am asigurat cand am facut dreapta. Am primit 120 ron in 48 ore si 3 puncte:
platiti amenda si contestati PV la judecatoria competenta in termenul legal.
Ar fi trebuit sa consemnati anomalia si in P.V. pe care l-a intocmit militianul (contestarea in scris la obiectiuni)
Da si eu consider ca este o anomalie ,pt. ca auto din spate nu a pastrat distanta regulamentara fata de auto din fata, in trafic.Dupa plata amenzii puteti face contestatie, daca intre timp nu ati depasit termenul legal.
s antamplat pe 30 06 si avocatul firmei face contestatie.dar mi a recomandat sa nu platesc amenda!
avocatul firmei mi a recomandat sa nu platesc amenda.s a intamplat pe 30 06.Pe PV la obiectiuni sa "NU SUNT DE ACORD'