Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... corectare decizie inregistrata azi la ITM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

corectare decizie inregistrata azi la ITM

Buna seara,
Dintr-o mare graba am intocmit o decizie de incetare a CIM eronat,
mai precis am gresit numarul /data contractului care inceteaza.
Va rog, din suflet sa mi spuneti cum pot corecta/ anula sau inlocui aceasta decizie cu una corecta, cel tirziu miine, pentru ca salariatul a lucrat si astazi inclusiv si vrea decizia pentru inchidere carnet de munca.
Multumesc mult.
Cred ca puteti rectifica printr-o decizie de modificare a deciziei pe care ati depus-o astazi.
puteti revoca acea decizie si intocmi una noua ( posibil sa fie necesar acordul salariatului si in sensul ca trebuie comunicata acestuia) .
Va puteti duce la inspectorul de care apartine societatea si ii puteti explica situatia, sunt sigura ca va intelege, dar sa aveti la dvs. decizia corecta( in 2 exemplare)
Revocarea unei decizii nu necesita acordul salariatului ....
freeelis a scris:

Revocarea unei decizii nu necesita acordul salariatului ....

Dar trebuie comunicata !!!

:)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):))

VINDEM OCHELARI !!!

=D>=D>=D>=D>=D>=D>=D>=D>