avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1818 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... corectare decizie inregistrata azi la ITM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

corectare decizie inregistrata azi la ITM

Buna seara,
Dintr-o mare graba am intocmit o decizie de incetare a CIM eronat,
mai precis am gresit numarul /data contractului care inceteaza.
Va rog, din suflet sa mi spuneti cum pot corecta/ anula sau inlocui aceasta decizie cu una corecta, cel tirziu miine, pentru ca salariatul a lucrat si astazi inclusiv si vrea decizia pentru inchidere carnet de munca.
Multumesc mult.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 20:18, 2 Iulie 2010
Cred ca puteti rectifica printr-o decizie de modificare a deciziei pe care ati depus-o astazi.
puteti revoca acea decizie si intocmi una noua ( posibil sa fie necesar acordul salariatului si in sensul ca trebuie comunicata acestuia) .
Va puteti duce la inspectorul de care apartine societatea si ii puteti explica situatia, sunt sigura ca va intelege, dar sa aveti la dvs. decizia corecta( in 2 exemplare)
Revocarea unei decizii nu necesita acordul salariatului ....
freeelis a scris:

Revocarea unei decizii nu necesita acordul salariatului ....


Dar trebuie comunicata !!!

:)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):))

VINDEM OCHELARI !!!

=D>=D>=D>=D>=D>=D>=D>=D>

Alte discuții în legătură

Aplicabilitate prevederi cap iii din legea 296/2003 privind funcția ... AIDT AIDT Aplicabilitate prevederi Cap III din Legea 296/2003 privind funcția de șef birou. Bună ziua, As avea nevoie de o părere, având în vedere ca în mai ... (vezi toată discuția)
Decizie de concediere sau preaviz? mamalui Stefan mamalui Stefan Sunt si eu in situatia in care odata reintoarsa din C.I.C,sa ma astept la concediere individuala,pe motivul desfiintarii postului.Am tot citit si pe forum si ... (vezi toată discuția)
Cum obtin un titlu executoriu? puzuzu puzuzu Spuneti-mi va rog... nu ma pricep deloc. Am inteles ca pentru a-mi fi aprobata o cerere de evacuare silita (sunt proprietar adjudecatar si inscris la C.F.) a ... (vezi toată discuția)