Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Avizare activitati traducere scrisa - CAEN 7430
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Avizare activitati traducere scrisa - CAEN 7430

O societate cu obiect principal de activitate 5912 - activitati de post-productie cinematografica, video si de programe de televiziune, doreste avizarea codului CAEN 7430 pentru a acoperi si activitatile de traducere aferente realizarii subtitrarii filmelor.

Considerati ca trebuie sa faca dovada colaborarii cu un traducator autorizat, avand in vedere natura traducerilor efectuate?

Eu consider ca nu, insa mi-ar prinde bine o confirmare.

Multumesc mult.

Daca in obiectul dvs. de activitate exista acest cod, de puneti o cerere, intocmiti o declaratie model 3, care este o declaratie modifcatoare a declaratiei model 2 initiale si solicitati si autorizarea pentru CAEN 7430.
Nu este necesar sa faceti dovada colaborarii cu un traducator autorizat.
Declaratia model 3, va contine toate activitatile autorizate inital la care adaugati si 7430. Veti depune impreuna cu declaratia model 3, Certificatul constatator prin care ati fost autorizat initial sa functionati pe proprie raspundere(original), pentru ca vi se va elibera un altul care va contine si noua activitate.
Daca nu aveti CAEN 7430 in obiectul de activitate, va trebui sa faceti o HOT AGA/ Decizie asociat unic prin care hotarati sa extindeti ob de activitate secundar al societatii prin adaugarea cod CAEN 7430, sa actualizati actul constitutiv cu aceasta activitate si sa urmati pasii pe care i-am aratat mai sus.
Bafta!