Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA PFA platitor de TVA?
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

PFA platitor de TVA?

Buna ziua,

ca PFA avand o cifra de afaceri superioara a 35000 EUR, exista obligativitatea de a ma inregistra ca platotor de TVA?
va multumesc!
Da !
Dacă în cursul unui an calendaristic atingeti sau depăşiti plafonul de 35.000 euro, deşi nu ati estimat în prealabil acest lucru, atunci trebuie să va înregistrati la organul fiscal, în termen de 10 zile de la sfârşitul lunii în care a atins sau depăşit acest plafon
Peste plafonul de 35.000 euro
Va multumesc!