Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... decizie curtea suprema
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

decizie curtea suprema

Buna ziua,

Ce inseamna cand inalta curte de casatie si justitie da o "decizie" mentionand "definitiva" intr-un caz penal? Mai poate fi atacata/contestata in Romania o astfel de decizie a curtii sau ce a decis ramane bun decis si asta e, nu se mai poate face nimic?

Multumesc
caile extraordinare de atac respectiv : contestatia in anulare ; revizuirea.
MULTUMESC FRUMOS