Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA registrul operatorilor intracomunitari
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

registrul operatorilor intracomunitari

Buna ziua,

In cazul unui srl cu mai multi actionari italieni, ce documente trebuei sa depun pentru incsrierea in ROI? Pt asociatii italieni cum obtin cazierul judiciar? Este nevoie si de un cazier judiciar al societatii pers juridica sau aceata este necesara in cazul in care un actionar este persona juridica?

Multumesc
buna ziua.
pentru asociatii straini nerezidenti nu se cere cazierul judiciar .
trebuie sa depuneti urmatoarele documente:
dovada ca deponentul este reprezentantul legal al pers. juridice solicitante, copie CI al reprezentantului legal, copie act constitutiv pj romana, taxa de timbru in cuantum de 10 ron , timbru fiscal de 2 ron .