Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... cat costa un divort?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

cat costa un divort?

cat costa un divort(aproximativ),cu un copil minor amiabil,in total din partea ambelor parti?#-o
Taxa de timbru-39.00 lei, timbru jud. 0,30 lei iar onorariul avocatial il stabiliti cu avocatul pentru care optati.
MARTA SIMONA PETRE, Avocat
onorariul avocatului este in jur de aproximativ 1300 - 1500 lei. tinand cont de faptul ca a venit criza mai puteti negocia.
bafta!
buna ziua.
din pacate nu puteti divorta prin acord, legea nu permite acest lucru atunci cand exista copiii minori, pe acest capat de cerere va trebui administrat probatoriul.
in schimb instanta va lua act de intelegerea intervenita intre dvs si sotie cu privire la celelalte capete de cerere.