Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... transfer functionari publici
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

transfer functionari publici

Buna ziua
Sunt functionar public si as dori sa stiu daca in conditiile legislatiei actuale as putea sa ma transfer (cu acordul institutiei la care solicit transferul) la alta unitate similara, dar din alt judet. In ce masura faptul ca angajarile in sistemul public sunt blocate afecteaza transferurile?
Va multumesc
Daca exista acordul unitatii la care vreti sa va transferati , solicitati avizul ANFP si .... ati rezolvat-o ... Nu exista impediment pt ca este vorba de transfer si nu de angajare .