Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... buna seara
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

buna seara

daca esti restanta la o banca,e legal ca acea banca sa retina alocatia copilului? me
bingo100, utilizator
NU. S-a intamplat asa ceva? Puteti sa dati cateva amanunte? Multumesc !
am fost dupa cateva luni la banca sa anulez cardul si contul pentru alocatie.acum alocatia copilului nu mai vine deloc. unde sa ma adresez?
Nu, banca nu putea sa va retina banii din contul cardului de alocatie, decat daca dvs. ati semnat vreo clauza in acest sens in contractul respectiv. Ma indoiesc ca ati facut acest lucru in mod deliberat, dar la banca se mai procedeaza si formula "semnati aici" fara sa va explice tot ce trebuie si va treziti ca ati semnat si o astfel de clauza. Acum , daca ati lichidat contul respectiv ati facut foarte bine si nu mai aveti astfel de griji. Banii pentru alocatie trebuie sa-i gasiti la posta sau sa va interesati, inainte de a avea cardul, unde si cum primeati banii. Succes!
va multumesc mult
CORECT. "la banca se mai procedeaza si formula "semnati aici" fara sa va explice tot ce trebuie si va treziti ca ati semnat si o astfel de clauza" .Se numeste "PHISING" :rtfm: . Inca o data e dovedit :ban:...ca clauzele care dezavantajeaza clientul sunt scrise micutz..:fight:.. sau sunt mascate de consultant.. "haideti semnati....ca nu e timp....lasa ca cititi acasa" .....si acasa cand citesti........:stunned: :stunned: