Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... ROG URGENT UN RASPUNS
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

ROG URGENT UN RASPUNS

BUNA ZIUA, MA NUMESC NELU, SUNT CASATORIT DE 3 ANI IN SCHIMB SUNT DESPARTIT DE SOTIE DE UN AN NU MAI CONVIETUIM IMPREUNA SI NU AM REUSIT SA BAG INCA DIVORTUL, FIIND PLECAT DIN TARA, EA SE AFLA IN TARA SI CONVIETUIESTE CU UN BARBAT, AM INTELES CA E INSARCINATA VA ROG SA IMI SPUNETI FIIND CASATORITI DACA NASTE POATE SA MA TREACA CA TATA PE CERTIFICATUL COPILULUI NEFIIND EU PREZENT SI FARA SEMNATURA MEA???, VA ROG DIN SUFLET UN RASPUNS CAT DE URGENT. VA MULTUMESC ANTICIPAT
buna ziua.
sotia fiind casatorita cu dvs., copilul pe care-l va naste automat va fi inregistrat pe numele dvs.
in acest sens, dvs. puteti investi instanta de judecata cu o actiune in tagada paternitatii sau puteti demara procedura de divort , chiar daca sunteti plecat din tara.