avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 960 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... rezolvare conflict
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

rezolvare conflict

Buna seara!

As dori sa stiu cum este considerata din punct de vedere legal urmatoarea notiune. Locuiesc impreuna cu sotul meu si copilul nostru in imobilul parintilor mei. In urma neintelegerilor am apleat la bunul simt al sotului meu cerandu-i sa paraseasca imobilul. Din cauza refuzului acestuia am hotarat sa schimb yala, accesul in casa fiind imposibil. In cazul unui divort cum se poate rasfrange aceasta actiune asupra mea.
Cel mai recent răspuns: Carmen Muraru , Avocat 08:54, 3 August 2010
Buna seara!
Eu cred ca sotul poate sparge yala.
Si asta nu s-ar chema intrare prin efractie?; De mentionat este ca proprietarii l-au dat afara din imobil
crisupelu a scris:

Buna seara!

As dori sa stiu cum este considerata din punct de vedere legal urmatoarea notiune. Locuiesc impreuna cu sotul meu si copilul nostru in imobilul parintilor mei. In urma neintelegerilor am apleat la bunul simt al sotului meu cerandu-i sa paraseasca imobilul. Din cauza refuzului acestuia am hotarat sa schimb yala, accesul in casa fiind imposibil. In cazul unui divort cum se poate rasfrange aceasta actiune asupra mea.


sa sparga yala numai daca vrea sa merga in vizita la politie dupa aceea...ca evident este o fpata penala, daca imobilul nu este al lui sau si al lui.
eu nu cred ca ar dauna acesta problema, la imaginea dvs in cadrul divortului. acum nu stiu daca ne-au fost comunicate exact motivele pt care a fost dat afara... poate fi dat afara de scandalagiu sau pt a lasa locul liber sa vina un alt barbat. cazul 2 poate fi cu adevarat o pata pt dvs... depinde de situatii.
Sotul a fost luat in spatiu de catre parintii Dvs.?Are mutatie la acel apartament?
Avokitten
Bine ati revenit! Gabrielle Monique

Alte discuții în legătură

Existã vreun artificiu pentru evitarea procesului de partaj Cristian Marian Cristian Marian Există sentință definitivă de divorț. Copilul mi-a fost încredințat mie. Eu și copilul stăm în chirie, fosta soție în ... (vezi toată discuția)
Evacuare sot neproprietar Trifan Bogdan Trifan Bogdan Cum trebuie procedat pentru evacuarea sotului nepropriate in caz de divort? O doamna a introdus cerere de divort si pe langa desfacerea casatoriei doreste ca ... (vezi toată discuția)
Nu vrea sa plece din casa lionut lionut Buna ziua, sunt divortat de sotie de mai bine de o luna, iar aceasta nu vrea sa plece din casa. Divortul a fost facut la notar, unde s-a specificat ca ea se ... (vezi toată discuția)