Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... inm
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

inm

buna ziua..am citit pe forumul univ. lucian blaga ca examenul pentru admitere in INM s-a coplicat si mai mult este adevarat,sau sunt doar zvonuri...akolo scria ca gradul de dificultate este acela pentru admiterea din facultatile din SUA....astept raspunsuri cat mai concrete...va multumesc buna ziua
Este adevarat ca gradul de dificultate al examenului de admitere la INM este unul ridicat (nu stiu cum se procedeaza sau care sunt standardele la universitatile din S.U.A),dar acest fapt nu trebuie sa va descurajeze,dimpotriva ar trebui sa va motiveze sa va pregatiti cat mai temeinic si sa aveti multa vointa si dorinta de a reusi.:)
Mult succes! :luck:
Probabil se facea referire la gradul de dificultate al probei de rationament logic si analitic.(care sunt luate dupa model american LSAT).Mi-e greu sa cred ca viitorii studenti americani trebuie sa stie legislatia f bine inainte de a apuca sa le fie predata :)