Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... administrator si salariat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

administrator si salariat

o persoana poate fi asociat unic, administrator unic si salariat al aceluiasi srl?
Asociatul unic poate avea calitatea de salariat al societatii cu raspundere limitata al carui asociat unic este.
poate fi insa in acelasi timp si administrator
Poate fi in acelasi timp si administrator.
ms, imi poti indica un text de lg?
statut
legea 31/91 republicata
c. mun. legea 53/2003 modificata, completata