avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1024 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Comercializare produse farmaceutice, cosmetice si de ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Comercializare produse farmaceutice, cosmetice si de parfumerie

Stie cineva care este procedura de autorizare pentru comercializarea acestor produse?

Multumesc
Cel mai recent răspuns: ContSters478 , utilizator 16:09, 18 Noiembrie 2007
Ministerul Sanatatii, Ministerul Muncii, Consiliul Local si alte organe de administratie locala de specialitate,
deci depinde ,...mai am nevoe de alte caracteristici sa te pot ajuta! :D
Ar trebui sa formulezi o intrebare mai detaliata!
produse farmaceutice doar prin farmacie
produse farmaceutice doar prin farmacie, societate comerciala cu un angajat farmacist.

Pt. cosmetice si parfumerie nu trebuie nici o autorizare prealabila.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Infiintare farmacie ramy84 ramy84 Ce conditii trebuie sa indeplineasca o persoana pentru infiintarea unei farmacii, astfel incat sa poata incheia contract cu Casa Nationala de Asigurari de ... (vezi toată discuția)
Infiintare farmacie Aleximo Aleximo salut...daca vreau sa-mi deschid o farmacie..nu sa prepar produse farmaceutice doar sa le vand , deci sa fiu intermediar..am nevoie de studii de specialitate ... (vezi toată discuția)
Farmacie iclaudia19 iclaudia19 buna ziua, as dori sa imi deschid o farmacie ...ma puteti ajuta cu cateva detalii...care sunt regulile pt ati deschide o farmacie? trebuie sa ai studii in ... (vezi toată discuția)